PRUSEWO

 Zapraszamy Państwa w sobotę 25 września na godz. 17.00 do Dworu Sześć Dębów w Prusewie na spotkanie autorskie i promocję książki szwedzkiego autora Jensa Orbacka 

„Gdy inni świętowali zwycięstwo.Historia mojej matki”.

 

Niewyjawiona do końca historia rodzinna skłania autora do jej poszukiwań. Wyjaśnienia leżą w mrokach przerażenia, strachu i niewypowiedzianych uczuciach, w trudnych czasach wojny, której następstwa nie wygasły wraz z jej zakończeniem. Jak ciężko musieli za nią zapłacić także ci, którzy nie walczyli na froncie, dowiadujemy z książki Jensa Orbacka. Autor poszukuje odpowiedzi na nurtujące go pytanie - gdzie zaczyna się indywidualna i zbiorowa odpowiedzialność i jaki wpływ ma brak odpowiedzi na więzy między pokoleniami oraz relacje między dawnymi i obecnymi mieszkańcami Pomorza po ostatniej wojnie światowej.

Jens Orback (ur. 1959) to szwedzki ekonomista, dziennikarz telewizyjny i polityk. Były minister ds. demokracji, integracji i równości płci. Obecnie dyrektor wykonawczy Global Challenges Foundation i przewodniczący szwedzkiego oddziału międzynarodowej organizacji Save the Children.

Wydanie w języku polskim ukazało się w czerwcu tego roku nakładem Fundacji Ośrodka KARTA.

Wydarzeniu patronują Ośrodek KARTA oraz Ambasada Szwecji Warszawa. Polska.Na spotkaniu będzie można zakupić promowaną książkę.

 

Jens Orbak Prusewo Fliessbach

Dworek w Prusewie .

Prusewo Dwór

Widok od frontu.

Das gutshaus in Prüssow

Das gutshaus in Prüssau.

Widok od strony ogrodu.

Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 749 594
Wczoraj: 215
Dzisiaj: 16
Online: 2
Wszystkie zamieszczane na stronie zdjęcia i opracowania są własnością prywatną.
Zabrania się kopiowania fragmentów lub całości zamieszczonych tu opracowań i zdjęć i wykorzystywania ich w innych publikacjach bez uprzedniego wyrażenia na to zgody autorów strony.

Copyright (c) 2008-2024 by Mariusz Baar 84-352 Wicko ul. Lipowa 1
reiseleiter-leba.eu